Cica-Cica

Mindenünk a cica

Itt betegségekről és balesetekről lesz szó hogy akkor mit tegyünk!

A tabletta beadása

 Kérjünk meg valakit hogy tartsa a macskát, míg egyik kezünket a pofacsontján tartva, a másikkal az alsó állkapcsát lehúzva kinyitjuk a sziját.

Helyezzük a tablettát a nyelv közepére, jó mélyen a macska szájába, majd csukjuk be a száját.

Gyengéden sinogassuk a torkát, ez nyelésre ösztönzi. Ha megnyalta az orrát, akkor remélhetjük hogy lenyelte a tablettát.

Baleset esetén a teendőink:

○Mindig óvatosanközeledjünk a macskához. Nagyon meg lesz ijedve,  és majdnem biztos hogy harapni és kaparni fog.

○Ha úgy látjuk, hogy a macska fázik, vagy annyira meg van ijedeve, hogy karmolni próbál terítsünk rá törülközőt vagy pokrócot.

○Nyugodt beszéddel próbáljuk megnyugtatni. Ha nem viselkedik agresszívan, simogassuk meg de ne nyúljunk a sebhez.

○Ha a macska pánikba esik, és ideoda rohangál, próbáljuk egy kisebb helyre terelni, de közben vigyázzunk rá, ahogy csak lehet.

Vérzés

Ha a macska vérzik alkalmazzunk a seben gézből készült szorítókötést. Ha a vérzés nem szűnik meg , használjunk érelszorítót a seb felett erősen kötözzük meg hogy megakadájozzuk hogy a vér a sebbe follyon. Néhány percenként lazítsuk meg pár másodpercre, hogy vissza áljon a vérkeringés.Így az egészséges szövet nem marad vérellátás nélkül. Majd szorítsuk újra a kötést, és gyorsan vigyük az állatorvoshoz!

Csonttörések

Vegyük fel a macskánkat ha valamelyik végtagja tört el akkor azt haggyuk lógni. Óvatosan tegyük be valamilyen tartóalkalmatosságba és vigyük el állatorvoshoz. Csak ő tudja szakszerűen sínbe tenni a sérült végtagot.

Égési sérülések

A kissebbb égésekre folyassunk hideg vizet. A súlyos égési sérüléseket az állatorvosnak kell ellátnia.

Vízbefúlás

Ha a macskánk fuldoklik , húzzuk ki a vízből, és tisztítjuk meg az orrában és a szájában lévő lehetséges válladékot. Ezután a hátsó lábainál fogva óvatosan lóbáljuk a lábunk közt, amíg az összes lenyelt víz ki nem ürül a tüdejéből.

Áramütés

Ha macskánkat áramütés éri ne nyúljunk hozzá, amíg a sokkot okozó áramforrást ki nem kapcsoltuk. A mellkas alsó részén, közvetlenül a könyöke mögött tapintsuk ki a szívverését. Ha a macskánk eszméletlen, ne próbáljuk újraéleszteni, hanem siessünk vele az állatorvoshoz. Ha a sokktól  nem veszítette el is az eszméletét, előfordulhat, hogy nyelvén vagy száján komoly égési sérüléseket szenvedett. Az állatorvos megvizsgálja, hogy van-e ilyen sérülése.

Láz

Ha a macskánk nem iszik, levertnek látszik, vagy szokatlanul sokat iszik lehet hogy lázas.Gyengéden csípjünk bele a bőrébe a válla körül ha nem ugrik el azonnal az kiszáradásra utal amit a láz is előhozhatja. Ha macskánk lázas vigyük az állatorvoshoz. Soha ne adjunk neki aszpirint vagy más, emberek számára készült gyógyszert mert az végzetessé is válhat a számára!

Mérgezések

A macskánkat valószínűleg mérgezés érte, ha nehezen lélegzik, nyáladzik, habzik a szája, vagy ha orra szája vagy hátsó fertálya vérzik, ha furcsán viselkedik, rohamai vannak vagy eszméletlen. Próbáljunk meg rájönni met evett. Ha nem maró hatású anyagról van szó , hánytassuk sós vagy szódabikarbónás vízzel. Ha maró anyag, ne ösztönözzük a hányást, mert szétmarhatja a nyelőcsövét. Mindkét esetben azonnal vigyük az állatorvoshoz.

Hányás

A hányás a macskáknál megszokott dolog. Ilyenkor legtöbbször csak a szőrlabdáktól próbálnak megszabadulni.Ha macskánk csak az etetés után hány valószínűleg túl sokat evett. tegyünk kevesebb ételt a tálkájába. Ha a hányás nem szűnik meg a macska lehet hogy allergiásbizonyos ételekre. Körülbelül 12 órán át ne etessük, de minnél többször itassuk, hogy elkerüljük a kiszáradást. Ezután a következő 24 órában csak kímélő ételeket adjunk neki például főtt csirkét vagy halat. Ha úgy tűnik elmúlt a dolog lassanként térjünk vissza a változatosabb étrendhez, és derítsük ki mi okozta az allergiát. Ha emelllett, hogy hány, a macska nem eszik nem iszik, szokatlanul viselkedik, vagy esetleg vérnyomok vannak a hányásában, azonnal vigyük el az állatorvoshoz.E zek olyan komoly betegségekre utalhatnak mint a gyomorhurut, fekélyek, vesebetegség.

Fenn a fán

A legtöbb esetben a macska azonnal lemászik a fáról ha megéhezik.Előfordulhat azonban az hogy émelyegni kezd, pánikba esik és nem tud lejönni a fáról.Egy falat étellel próbáljuk mg lecsalogatni vagy legalább elérhető távolságba csábítani. Ha egyik módszer sem vállik be vegyünk fel hosszú ujjú ruhát és vastag kesztyűt, hogy megvédjük magunkat a kaparásoktól. Vigyünk magubkkal egy törülközőt amivel letakarjuk 8 igy könnyebb lessz megfogni). Mássszunk fel a fára, ha szerencsénk van nem fog feljebb menni. Ha minden kísérlet kudarcot vall, nem tehetünk mást, mint hogy egy kis ételt hagyunk a közelében.




Weblap látogatottság számláló:

Mai: 11
Tegnapi: 6
Heti: 45
Havi: 17
Össz.: 139 928

Látogatottság növelés
Oldal: Ha a macskánk bajban van
Cica-Cica - © 2008 - 2024 - cica-cica.hupont.hu

A HuPont.hu honlap ingyen regisztrálható, és sosem kell érte fizetni: Honlap Ingyen.

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »